Czy zakup nieruchomości za granicą może być opłacalnym krokiem?

Nie od dzisiaj wiadomo, że inwestowanie w nieruchomości jest zawsze dobrym krokiem. Choć w krótkim okresie raczej nie można liczyć na duży zwrot, to można ją traktować jako lokata na przyszłość, podnajmować, korzystać, a na koniec sprzedać – bardzo często ze sporym zyskiem. Jednak co wybrać? Polskę czy może wyjść poza granice i spróbować w jakimś egzotycznym miejscu?

Jak się okazuje, wcale nie trzeba być bogatym, aby inwestować w nieruchomości. Bardzo często wystarczy minimalny kapitał i zdolność kredytowa oraz chęć podejmowania ryzykownych decyzji, które w dłuższym okresie mogą okazać się bardzo opłacalne. Choć zakup nieruchomości w Hiszpanii, dla przykładu, może wydawać się fanaberią i mało strategicznym ruchem, w rezultacie okaże się, że zapewniamy sobie darmowe wakacje i poprzez wynajem (za pośrednictwem różnych biur, które rozliczają się na bazie prowizji), spłacać kredyt bez ingerencji naszej gotówki, którą mamy z umowy o pracę czy własnej działalności. Jednak gdzie szukać takich nieruchomości w Hiszpanii? Czy jest jakiś serwis, który ułatwi nam wybór i będzie można spośród wielu wybrać tę jedyną, wyjątkową?


Szukaj apartamentu z profesjonalistami

Jednym z miejsc w sieci, które warto odwiedzić to strona Dream Property, która ma w swojej ofercie nie tylko nieruchomości na wynajem – chociaż i tutaj warto zobaczyć, aby przekonać się, jakich zarobków możemy oczekiwać przy wynajmowaniu apartamentu, gdy sami nie będziemy w niego korzystać. Jest też inna zakładka na stronie, na której są ukazane wszystkie nieruchomości, jakimi dysponuje Dream Property na sprzedaż. Wybór jest bardzo duży, dlatego można zastosować filtry w zależności od położenia, metrażu, ceny czy innych zmiennych – tak, by można było podjąć szybciej decyzję i bez zbędnych poszukiwań znaleźć tę jedyną.

Czy taki zakup może być opłacalny? Sprawdzając ceny wynajmu dowolnych apartamentów, można się przekonać, że tak. Poza tym, sami korzystając z własnej nieruchomości, nie płacimy innej osobie za jej wynajem na tydzień, dwa czy nawet miesiąc! A w innym okresie, w którym nie mamy urlopu, taki apartament może po prostu na siebie zarabiać. Zwykle pozwala spłacać kredyt bez naszej pomocy, ale często – przy świetnych lokalizacjach i współpracy z odpowiednimi biurami, pozostaje jeszcze nadwyżka. Dlatego jak widać, z kredytem czy własnym finansowaniem z gotówki, zakup nieruchomości w Hiszpanii to bardzo dobry krok inwestycyjny.

Wakacje z dziećmi w Hiszpanii
Dla większości rodziców wyjazd wakacyjny wiąże się również ze skrupulatnym zorganizowaniem atrakcji dla...
Hiszpania - słońce przez cały rok!
Nie jest dla nas chyba żadnym zaskoczeniem informacja, że to właśnie Hiszpania została uznana za kraj...
Ibiza, najbardziej imprezowy kurort
Ibiza, wpisana do "Księgi rekordów Guinnessa" jako najbardziej imprezowy kurort na świecie, kojarzy się...
Zwiedzanie Barcelony
Barcelona jest jednym z najchętniej odwiedzanych europejskich miast. Jej niezaprzeczalnym atutem jest...
Trujillo - kolebka Konkwistadorów
Otoczone murami miasto Trujillo poprzez stulecia było zamieszkiwane przez Celtów, Rzymian, Maurów i Chrześcijan,...
Ulcinj, nadmorski kurort Czarnogóry
Ulcinj to nadmorskie miasto i gmina czarnogórska. Jest jednocześnie niezwykle popularny kierunek wakacyjny,...