Czas na wiosenne porządki

Pierwsze promienie słoneczne i wiosenny powiew wiatru dało się już odczuć kilka dni temu. To już znak, że wiosna jest tuż za rogiem, a wraz z nią będzie można zamienić ciężkie, zimowe ubrania na lżejsze i wygodniejsze. Porządki wiosenne nie dotyczą tylko sprzątania po zimie i przygotowywania się do Świąt Wielkanocnych. To również czas wygrzebywania z otchłani szafy, części garderoby, które spokojnie czekały na cieplejsze czasy.

Nie zapominajmy o obuwiu, które z pewnością trzeba będzie wymienić na nowe. Szczególnie ważne są odpowiednie buty dla dziecka, które zabezpieczą stopę maleństwa przed nadmiernym poceniem w okresie wzrostu temperatur, ale także przed przemoczeniem w przypadku nagłej zmiany pogody. Na sklepowych półkach już roi się od kolorowych, wiosennych egzemplarzy obuwia. Jak wybrać najlepiej, szczególnie te nadające się na wiosenne spacery?

Z pewnością najlepsze będą półbuty lub trzewiczki już bez ocieplenia. Dla uniknięcia nadmiernej potliwości warto wybierać te z naturalnej skóry. Ważne by samo obuwie było dobrze wyprofilowane i utrzymywała na miejscu piętę i palce malucha. Rozmiar powinien być odrobinę większy ale maksymalnie o jeden numer. Przedszkolaki już same radzą sobie z zapinaniem i zawiązywaniem butów. Dajmy im możliwość łatwego i samodzielnego ich zakładania. Buciku muszą być odpowiednio szerokie i wygodne, by nie uciskały paluszków. a podeszwa elastyczna układająca się jak stopa podczas chodzenia. Gdy pada deszcz a dziecko musi pokonać odpowiedni dystans pieszo, odpowiednie będą gumowe kaloszki. Niestety, ten rodzaj obuwia nie nadaje się do chodzenia na dłuższych dystansach. Kalosze często ocierają naskórek na stopie, noga się bardziej poci a samo chodzenie nie należy do najwygodniejszych. Niemniej jednak, krótkie spacery uchronią stopy przed przemoknięciem a odpowiednio dobrana skarpeta zabezpieczy na ten czas nogę przed uszkodzeniami i nadmierną potliwością.

No posts found