City Break -sposobem na majówkę!

Coraz więcej Polaków spędza weekendy w europejskich miastach

City Break – czyli weekendowe wyjazdy do europejskich miast cieszą się coraz większą popularnością – wynika z raportu serwisu FRU.PL. Tą formę wypoczynku wybierają przede wszystkim zapracowani Polacy, którzy nie mogą pozwolić sobie  na dłuższy urlop lub miłośnicy weekendowego zwiedzania europejskich miast, których jest w Polsce coraz więcej. Serwis FRU.PL przygotował dla swoich użytkowników prawdziwe cenowe hity – najtańsze weekendowe loty znajdziemy już od 138 zł.

Z danych FRU.PL – internetowego sprzedawcy biletów – wynika, że z roku na rok rośnie liczba Polaków wybierających taką formę wyjazdów. Rosnąca popularność city break to także wynik wzrostu zamożności i świadomości klientów, których przestaje satysfakcjonować turystyka all inclusive.

Z raportu przygotowanego na podstawie analizy rezerwacji dokonanych od początku roku, wynika że w stosunku do tego samego okresu roku 2010 zainteresowanie takimi wyjazdami wzrosło kilkukrotnie. Na weekendowy wypoczynek Polacy najchętniej wybierają Rzym, Londyn, Genewę lub Paryż.

Z badań rezerwacji dokonanych online w serwisie wynika, że klienci równie często na city break wyjeżdżają pojedynczo, jak i w parach – odpowiednio 51 i 41 procent. Nieliczne rezerwacje są dokonywane dla większej liczby osób – zaledwie 8 procent. Wyniki raportu wskazują również, że wyjazdy weekendowe klienci najczęściej planują na miesiące wiosenne. Jak się okazuje – lato, jesień i zimę Polacy wolą przeznaczyć na dłuższe wyjazdy do ciepłych krajów lub po prostu pozostać w domu.

City break jest, więc świetnym pomysłem na tegoroczną  wiosnę. „Na weekendowy wyjazd do Mediolanu czy Rzymu możemy wybrać się za 1500 zł dla dwóch osób. Dzięki bogatej ofercie przewoźników jesteśmy w stanie polecieć do niemal każdego miasta w Europie za niewielkie pieniądze” – mówi Joanna Woroniecka z serwisu FRU.PL. Zachęcający jest też fakt, że noclegi w okresie styczeń – maj są często tańsze niż w tzw. sezonie.

Jak najłatwiej i najtaniej skonstruować city break? Grunt to wyczucie czasu. „W wypadku każdego takiego wyjazdu warto pamiętać  o nadrzędnej zasadzie – im wcześniej, tym lepiej. O ile to możliwe, zakup biletu lotniczego dobrze jest planować z wyprzedzeniem, najlepiej kilkumiesięcznym. Wtedy mamy pewność najniższej ceny biletu ” – mówi Joanna Woroniecka z FRU.PL. City break to dobry pomysł na majówkę. Wystarczy zdecydować się na kierunek i zaplanować z wyprzedzeniem wyjazd. Zarówno lot, jak i hotel można w jednym miejscu i czasie zarezerwować online.

Jakie są przykładowe koszty?

W maju za lot z Warszawy do Londynu zapłacimy od 358 zł w dwie strony. Pokój dwuosobowy w hotelu dostaniemy już od 182 zł/dobę.

Za przelot do Paryża w maju zapłacimy od 387 zł w dwie strony. Za pokój dwuosobowy zapłacimy od 246 zł/dobę.

Za wizytę w Rzymie w czerwcowy weekend zapłacimy już od 477 zł. Za pokój dwuosobowy cena od 207 zł/dobę.

Dla swoich klientów, serwis FRU.PL oferuje także wynajem aut w niemal każdym mieście na świecie.

***
FRU.PL (www.fru.pl) jest wiodącą internetową platformą rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów (rent–a–car). Poprzez witrynę internetową oraz telefoniczne centrum rezerwacji FRU.PL umożliwia zakup biletów linii lotniczych, w tym typu low cost, a także rezerwację miejsc hotelowych i wynajem samochodów na całym świecie.

Wykres : Gdzie Polacy najczęściej latają na city break? Źródło: FRU.PL

źródło: PR

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy podczas częstych podróży oraz jakie ubezpieczenie bagażu wybrać?
Telefon, laptop i tablet – wszystkie te urządzenia, oprócz tego, że bywają drogie, często są nośnikami...
Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...