Ciekawe zakątki Zanzibaru – alternatywy dla leżenia na plaży

Nie trudno się domyślić, dlaczego Polacy tak często na cel swoich wakacyjnych wojaży wybierają Zanzibar. Turkusowe morze, wysypane białym piaskiem plaże i palmy kokosowe, pod którymi można skryć się przed słońcem sącząc przyrządzonego przez miejscowego barmana drinka – to wszystko zebrane razem w całość tworzy prawdziwy raj na ziemi.

Plaże jak namalowane sprzyjają wypoczynkowi i błogiemu lenistwu, ale nawet ono może z czasem się znudzić. Przychodzimy więc z propozycją kilku ciekawych miejsc, które warto zobaczyć podczas wycieczki na Zanzibar.


Atrakcje w odcieniach błękitu

Wystarczy wsiąść na tradycyjną drewnianą żaglówkę, jakich pełno wokół, by doświadczyć prawdziwej tanzańskiej przygody. Pływanie naokoło n wyspy nie jest jedyną morską atrakcją, z jakiej można skorzystać. Jeśli nie boisz się wody, wręcz przeciwnie – czujesz się w niej jak ryba w wodzie to weź ze sobą maskę, rurkę i płetwy bo czeka Cię zwiedzanie morskich głębin.

Podwodna natura ma bardzo wiele do zaoferowania, pytanie tylko czy będzie akurat chciała pokazać swoje prawdziwe oblicze. Jeśli Ci się poszczęści to będziesz pływać w otoczeniu żółwi morskich i delfinów. Każdy doskonale wie, że po aktywnym wypoczynku człowiek robi się głodny. Po wyjściu z wody koniecznie musisz spróbować tradycyjnie przyrządzonych krewetek i krabów, które wyczarują w Twojej głowie dodatkowe wspomnienia.

Spacer po Stone Town

Czy są z nami miłośnicy historii i sztuki? Jeśli tak to z pewnością do gustu przypadnie im malownicze miasteczko Stone Town, w którym naturalny afrykański rozgardiasz może nam bardzo wiele powiedzieć o mieszkających tam ludziach. Stone Town jest miastem wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Posiada swój własny klimat, którego za nic nie oddadzą nawet najlepiej wykonane fotografie i opowieści turystów.

Na miejscu przekonasz się, że są tam jeszcze punkty upamiętniające okrutne czasy niewolnictwa, które wywołają na Twoim ciele ciarki. Zwyczaje miejscowej ludności najlepiej zaobserwować podczas obcowania z nią. W tym celu wybierz się na miejscowy targ, gdzie będziesz mógł zobaczyć na czym polega codzienna praca ludzi mieszkających w Stone Town, a przy tym być może uda Ci się kupić lokalny przysmak. Dla tych bardziej rozrywkowych również się tutaj coś znajdzie. Chwilę relaksu z przepysznym drinkiem w dłoni umilą dźwięki muzyki na żywo pochodzące z jednego z tamtejszych klubów, w którym można także potańczyć i pobawić się z mieszkańcami miasta.

No posts found