Ciekawe atrakcje turystyczne Warszawy

Warszawa, jako stolica Polski, ma bardzo wiele do zaoferowania przybyłym tu turystom. Mnogość zabytków i innych obiektów historycznych z pewnością wszystkim podróżnym przybliży historię tego miasta i pozwoli odkryć drzemiący w nim urok.

Warto jednak zauważyć, że stolica obfituje nie tylko w obiekty o ogromnym znaczeniu historycznym, ale również zapewnia uczestnictwo w interesujących wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się m.in. w Łazienkach Królewskich. Jest to dowodem na to, że każdy, bez względu na cel swojej wyprawy do stolicy, znajdzie w niej coś, co okaże się najbliższe jego oczekiwaniom.

Obiekty warte odwiedzenia

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że zwiedzenie wszystkich najciekawszych miejsc, jakie skrywa Warszawa w ciągu jednego dnia jest rzeczą niemożliwą. Dlatego najpierw warto zarezerwować sobie przynajmniej kilka dni wolnego, aby w ten sposób zapoznać się z potencjałem miasta. Do najczęściej odwiedzanych obiektów można zaliczyć:

–          Łazienki Królewskie,

–          Krakowskie Przedmieście,

–          Stare Miasto,

–          Zamek Ujazdowski,

–          Belweder,

–          Pałac Kultury i Nauki,

–          Pomnik Syrenki,

–          Zamek Królewski,

–          Pomnik Chopina,

–          Pałac na wodzie,

–          Placówki muzealne, takie jak: Muzeum Powstania Warszawskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Muzeum Narodowe, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Niepodległości, Muzeum Karykatury

–          Warszawski Ogród Zoologiczny

–          Ogród Botaniczny w Powsinie oraz Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego

–          Centrum Nauki Kopernik,

–          Pałac i Park w Wilanowie,

–          Parki i obszary rekreacyjne

–          Kościół św. Anny

Nocleg w Warszawie

Każdy, kto pragnie zaznać komfortowego wypoczynku po dniu pełnym wrażeń, powinien zapoznać się z ofertą Start Hotel Aramis, który położony jest w jednej z najbardziej urokliwych dzielnic Warszawy – Mokotowie, przy ulicy Mangalia 3. Hotel oferuje nocleg w przestronnych pokojach z dostępem do bezprzewodowego internetu.

Cechą charakterystyczną tego obiektu jest z pewnością atrakcyjna cena noclegów nie będąca obciążeniem dla żadnego portfela. Aby zapoznać się z pełną ofertą omawianego hotelu, warto odwiedzić stronę internetową www.hotelaramis.pl, gdzie oprócz bogatej galerii zdjęć oferowanych pokoi czy też cennika usług, znajdziemy formularz rezerwacyjny, dzięki któremu w szybki i bezproblemowy sposób dokonamy rezerwacji pokoju w dogodnym dla siebie terminie.

Start Hotel Aramis doceniany jest przez Gości także z powodu sprzyjającej lokalizacji, która umożliwia swobodne poruszanie się po Warszawie i odwiedzanie kolejnych zabytków historycznych bez konieczności stania w długich korkach. Położenie hotelu na Trakcie Królewskim umożliwia szybkie dotarcie do Zamku Królewskiego, Łazienek oraz Wilanowa, czyli tych obiektów, które w listopadzie można zwiedzać za darmo. Osoby podróżujące bez własnego środka lokomocji mogą skorzystać z pobliskiego przystanku, z którego co kilka minut odjeżdżają autobusy do różnych dzielnic stolicy.

Bogata oferta hotelowa, dogodna lokalizacja oraz miły i sympatyczny personel z pewnością przyczynią się do tego, że pobyt w Warszawie, choćby kilkudniowy, będzie należał do udanych. Stolica zachwyca swoim nietuzinkowym pięknem, o czym przekonało się szerokie grono turystów, którzy licznie przybywają do niej każdego roku, aby zwiedzić zabytki, uczestniczyć w koncertach światowych gwiazd czy wziąć udział w targach, wystawach czy innych eventach. Na podróż do Warszawy nigdy nie jest za późno! Niesamowita moc wrażeń gwarantowana, bez względu na porę roku.

 


Polska najkorzystniejsza cenowo
Aktualności turystyczne podały analizę ADAC - cen campingów w Europie