Arka Noego w środkowej Polsce

Jeśli kiedyś przypadkowo zawitacie do niepozornego Borysewa w województwie łódzkim, nie przecierajcie oczu ze zdumienia zbyt długo, zamiast tego przygotujcie się na niezwykłe spotkanie ze światem egzotycznej, dzikiej przyrody rodem z rajskiego ogrodu. Nie sposób nie pokochać tego miejsca. Przekonały się o tym tysiące miłośników zwierząt i zapewne przekonają kolejne, Zoo Safari Borysew jest bowiem jednym z najznakomitszych i najprężniej rozwijających się tego typu przedsięwzięć w Polsce.

W środkowej Polsce, nieopodal niewielkiej wsi Borysew w województwie łódzkim, na obszarze 22 hektarów zaaranżowano jedyny w swoim rodzaju ogród zoologiczny, w którym zgromadzono ponad 250 okazów zwierząt. Odwiedzający mogą podziwiać przedstawicieli 60 gatunków reprezentujących faunę 5 kontynentów, w tym okazy unikatowe, których nie zobaczymy w żadnym innym zoo w Polsce, jak chociażby białego tygrysa bengalskiego i białego lwa – przedstawiciela niezwykle rzadkiego gatunku Panthera leo krugeri.

Zoo Safari Borysew urzeka również aranżacją przestrzeni. Zwierzęta maja do dyspozycji przestronne, dostosowane do ich potrzeb wybiegi. Z myślą o ptactwie i zwierzętach wodnych przygotowano staw . Niewątpliwą zaleta organizacji przestrzeni w Zoo Safari Borysew jest możliwość bardzo bliskiego kontaktu z jego mieszkańcami. Zapewniające bezpieczeństwo bariery i ogrodzenia zupełnie nie przeszkadzają w swobodnej obserwacji zwierząt.

Pomysłodawcą, twórcą i prezesem Zoo Safari Borysew jest Andrzej Pabich, pasjonat, miłośnik i znawca zwierząt, który chętnie opowiada o początkach swojej przygody. – Od zawsze kochałem zwierzęta, interesowałem się nimi. Pomysł otworzenia jedynego w Polsce prywatnego ogrodu zoologicznego powstał dość spontanicznie, jednak z dnia na dzień coraz bardziej absorbował zarówno mnie jak i synów. Pragnąłem stworzyć miejsce przyjazne całym rodzinom, w którym odwiedzający będą mogli z dala od zgiełku miast spędzić miło i aktywnie czas.

Jego marzenie zaczęło przybierać realne kształty w 2007 roku, kiedy to na zakupionych przez siebie terenach w okolicach Borysewa zbudował pierwsze wybiegi i umieścił w nich swoich egzotycznych podopiecznych.

Od tamtego czasu Zoo Safari Borysew nieustannie się rozwija, przybywają nowe zwierzęta, trwają prace nad wyglądem i aranżacją zarówno wybiegów i pomieszczeń dla zwierząt, jak i ścieżek przeznaczonych dla odwiedzających. Rozbudowywana jest także infrastruktura turystyczna i oferowane są coraz to nowe atrakcje. Zoo wyposażone jest w obszerny parking, restaurację, a także mini zoo i place zabaw dla najmłodszych. Dzięki takim rozwiązaniom stanowi coraz bardziej atrakcyjne miejsce na turystyczny wypad, o czym świadczy stale rosnąca liczba odwiedzających.

Choć mogłoby się wydawać, że prywatne zoo to dość oryginalny pomysł na biznes, to trzeba przyznać, że wysiłek Andrzeja Pabicha powoli się spłaca, a jego wizja ma przed sobą świetlana przyszłość. Jednakże, jak podkreśla prezes Pabich, Zoo Safari Borysew nie jest i nigdy nie miało być przedsięwzięciem o charakterze jedynie komercyjnym i rozrywkowym. W polityce zoo zwierzęta i ich dobro są zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego kładzie się szczególny nacisk na ich zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie. Tylko szczęśliwe zwierzęta mogą dać radość odwiedzającym. Wiedzą o tym pracownicy zoo, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań, by ich podopieczni prezentowali się i czuli wyśmienicie. Zoo stara się również pomagać w potrzebie przedstawicielom lokalnej fauny. Tak było w przypadku młodego żurawia o wdzięcznym imieniu Tolek, który uległ wypadkowi podczas nauki latania i tylko dzięki troskliwiej opiece udzielonej mu przez Zoo Safari Borysew otrzymał szanse na powrót do dawnej sprawności.

Zoo Safari Borysew to miejsce tworzone z poczuciem misji, które ma dostarczać nie tylko rozrywki, lecz także promować miłość do zwierząt i szacunek do natury, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dlatego w borysewskim zoo możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem oraz korzystanie ze specjalnie wytyczonych ścieżek edukacyjnych, a także uczestnictwo w profesjonalnie zorganizowanych zajęciach dydaktycznych. Dzięki temu Zoo Safari Borysew przyczynia się do rozbudzania ciekawości oraz kształtowania w młodzieży właściwych postaw wobec świata przyrody, tak ważnych w obliczu ekologicznych wyzwań naszych czasów.

To krzepiące, że istnieją w Polsce miejsca, które powstały, jako manifestacja miłości do natury, a zarazem wyraz pasji, determinacji w dążeniu do celu. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Zoo Safari Borysew. Warto wybrać się tutaj z rodziną bądź znajomymi i na własne oczy przekonać się o niezwykłości tego miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że niesforni członkowie menażerii Andrzeja Pabicha z łatwością skradną serce każdemu, kto postanowi ich odwiedzić. By dowiedzieć się więcej na temat oferty i atrakcji dostępnych na terenie Zoo Safarii Borysew oraz śledzić nowiny z życia jego mieszkańców warto odwiedzić stronę internetową zoo www.zoosafari.com.pl oraz profil na portalu społecznościowym.


___________________________________________________________________________

Zoo Safari Borysew, założone w 2008 roku w Borysewie (gmina Poddębice, województwo łódzkie), jest jedną z największych i najatrakcyjniejszych tego typu placówek w Polsce. Na obszarze 22 hektarów zgromadzono ponad 250 zwierząt reprezentujących 60 gatunków z 5 kontynentów. Odwiedzający mogą podziwiać 7 gatunków antylop, 3 gatunki małp, bawoły indyjskie, tapira, 3 gatunki zebr, kangury, kajmany, wielbłądy dwugarbne i wiele innych, a także zamieszkujące Wodny Świat ptactwo, żółwie i fokę. Wizyta w Zoo Safari Borysew to także okazja do spotkania
z pierwszymi i jednymi w Polsce białym tygrysem bengalskim Aronem oraz największą atrakcją zoo –białym lwem Sahimem.

Zoo Safari Borysew to także doskonale zaaranżowana przestrzeń i infrastruktura. Do dyspozycji gości oddano bezpłatny parking, przestronny Grill Bar, a także przygotowane z myślą o najmłodszych Mini Zoo i Figlarnię ze świetnie wyposażonym placem zabaw. W deszczowe dni oferuje możliwość zwiedzania z pokładu zadaszonej kolejki.

Zoo Safari Borysew to miejsce dla wszystkich, którzy kochają kontakt z naturą, dzikie zwierzęta, doskonałą zabawę i dreszczyk emocji. Zoo można zwiedzać indywidualnie lub w grupach zorganizowanych.

Zoo Safari Borysew oferuje organizacje imprez okolicznościowych oraz specjalną ofertę dla firm obejmującą przygotowanie imprez integracyjnych, pikników, festynów firmowych oraz szkoleń.

 

Źródło: PR

No posts found