Apetyt na lato? Australia wita

Nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe ubranie. Często zapominamy o tej starej prawdzie, narzekając na mróz, śnieg i roztopy. Tymczasem zima otwiera przed nami wiele nowych możliwości. Najnowszy grudniowo-styczniowy numer „Witaj w Podróży” prezentuje ich pełną paletę.

Tym, którzy nie mogą doczekać się zimowych atrakcji magazyn poleca podróż do śniegowego raju – szwajcarskiego Wallis, a także wycieczkę do Poznania na świętomarcińskiego rogala. Dla miłośników cieplejszych klimatów wśród propozycji znalazły się m.in. Madagaskar oraz ostatni odkryty przez Europejczyków kontynent − Australia!

Kontynent w pigułce

Wielka Rafa Koralowa, mityczne Uluru i fascynujące metropolie to tylko kilka z wielu atrakcji, które ma do zaoferowania Australia. Najmniejszy kontynent świata przyciąga bogactwem przyrody oraz ogromem przestrzeni. Choć stolicą kraju jest Canberra, to jednak najlepiej znanym miastem jest Sydney. Tętniąca życiem metropolia zachwyca swoją różnorodnością. Nieważne czy jesteś zwolennikiem wielkomiejskiego zgiełku, czy preferujesz spokój – w Sydney znajdziesz coś dla siebie. To obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty i idealne miejsce, by rozpocząć wielką australijską przygodę.  

Zanurkuj w głębiny

Wzdłuż północno-wschodniego wybrzeża Australii rozciąga się niezwykła budowla stworzona przez żywe organizmy – licząca 2,6 tys. km długości Wielka Rafa Koralowa. Choć w rzeczywistości jest serią pojedynczych mniejszych raf, bez problemu można ją dostrzec nawet z kosmosu! W jej głębinach żyje 1,5 tys. gatunków ryb i ponad 400 koralowców − to istny raj dla miłośników wszelkich wodnych atrakcji.

Przyrodniczy róg obfitości

Australia zachwyca nie tylko pięknem krajobrazu i fantastycznymi warunkami do uprawiania sportów wodnych, ale również dziką przyrodą. Z tysięcy gatunków zwierząt zamieszkujących ten kontynent, blisko 90% to unikaty, których nie spotkamy w innej części globu. Tylko tu w swoim naturalnym środowisku żyją strusie emu, kangury, misie koala i wombaty.

Więcej ciekawostek na temat Australii znajdziemy w najnowszym wydaniu magazynu „Witaj w Podróży”.

Ale tropiki!

Miłośnikom gorącego lata grudniowo-styczniowy numer „Witaj w Podróży” proponuje również kilka innych egzotycznych kierunków. Na przykład Madagaskar – czwartą co do wielkości wyspę na świecie. Każdy turysta odwiedzający tę filmową krainę może stanąć oko w oko z lemurem. Natomiast na Fuerteventurze, najstarszej kanaryjskiej wyspie, oprócz znakomitej pogody przez cały rok znajdziemy malownicze plaże, przyjemny wiatr, ciepłe morze i… kozy. Zatem czas ruszać w drogę!

Dla entuzjastów mroźnych wyczynów

Tym, którym radość sprawia zimowa aura, do gustu na pewno przypadną stoki czterotysięczników w szwajcarskim Wallis. Narty w bajkowej scenerii, a po nich: gorące źródła i wykwintna, aromatyczna kuchnia. Lubiącym rodzinną atmosferę polecamy przyjrzenie się, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia w Hiszpanii, gdzie tradycja chrześcijańska łączy się z miłością do jedzenia i dobrą zabawą. Również w Polsce zima może okazać się interesująca. Magazyn „Witaj w Podróży” zachęca do odwiedzenia Poznania podczas weekendu, a także do przyjrzenia się z bliska historycznemu Wawelowi. Niezależnie od pogody, każda pora roku daje nam wiele turystycznych możliwości.

Grudniowo-styczniowy numer „Witaj w Podróży” dostępny jest także w postaci  e-wydania w wersji na iPada (w sklepie AppStore), tablety z systemem Android (w sklepie GooglePlay) oraz w wersji webowej do przeglądania na domowym komputerze, dostępnej na www.kiosk.witajwpodrozy.pl).


Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...