Amadeus prezentuje raport z zakresu zrównoważonego rozwoju

Dokument analizuje ekonomiczny, środowiskowy oraz społeczny wpływ działalności firmy Amadeus, a także wkład organizacji w realizację celów w zakresie zrównoważonego rozwoju

Warszawa, Polska, 4 czerwca 2013 r.: Amadeus, wiodący partner technologiczny dla światowej branży turystycznej, opublikował raport dotyczący działalności w zakresie zrównoważonego rozwoju w 2012 roku, który stanowi przegląd inicjatyw firmy i jej osiągnięcia w tej dziedzinie. Dokument spełnia wymogi Poziomu Aplikacji A+ (ang. Application Level A+), opracowane przez Global Reporting Initiative (GRI) – międzynarodową organizację, która tworzy wytyczne w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju. Raport analizuje ekonomiczny, środowiskowy oraz społeczny wpływ działalności firmy Amadeus, a także wkład organizacji w realizację celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

– Zwracamy uwagę na kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem w każdym obszarze naszej działalności. Funkcjonujemy w branży turystycznej, która generuje 9 proc. globalnego PKB i tworzy miejsca pracy na całym świecie. Łącząc złożony ekosystem sprzedawców i odbiorców usług turystycznych, firma Amadeus zajmuje uprzywilejowaną pozycję, która pozwala jej przyczyniać się do zrównoważonego rozwoju, wykorzystując w tym celu możliwości technologiczne, doświadczenie oraz relacje z partnerami biznesowymi – komentuje Tomás López Fernebrand, Senior Vice President, General Counsel & Corporate Secretary, Amadeus.

Stałe zaangażowanie w badania i rozwój oraz wielokulturowość mają kluczowe znaczenie dla strategii zrównoważonego rozwoju Amadeus. Wkład firmy w zrównoważony rozwój branży turystycznej jest ściśle związany z jej działalnością w obszarze B+R – wzrost korzyści wynikających z zastosowania innowacyjnych rozwiązań Amadeus często idzie w parze z obniżeniem zużycia energii i wykorzystywanych zasobów naturalnych. Wskazuje na to zwiększenie produktywności i wydajności operacyjnej linii lotniczych oraz optymalizacja zużycia paliwa dzięki rozwiązaniu Amadeus Altéa Passenger Services. Od 2004 roku firma Amadeus zainwestowała około 2,4 mld euro w obszar B+R – w 2012 roku na badania i rozwój przeznaczono 14 proc. dochodów firmy, aby zapewnić najwyższą wydajność rozwiązań Amadeus, tak by mogły one kształtować przyszłość branży turystycznej.

Oprócz inwestycji firmy w badania i rozwój „oczywistym filarem działalności Amadeus są kompetencje pracowników, ich umiejętności i postawy, a także solidny i zrównoważony model biznesowy organizacji” – przyznaje Svend Leirvaag, Vice President, Industry Affairs, Amadeus. Amadeus zatrudnia ponad 11 000 pracowników ze 110 krajów, mówiących 53 językami, co sprawia, że firma może się poszczycić dużą różnorodnością i bogactwem kulturowym.

Firma Amadeus realizuje liczne projekty zarówno w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (138 inicjatyw w 45 krajach), jak i zrównoważonego rozwoju środowiska o zasięgu globalnym. Warto wymienić tu inicjatywy społeczne związane z 25-leciem Amadeus prowadzone przez sieć wolontariuszy pracujących w oddziałach firmy na całym świecie. W zakresie ochrony środowiska Amadeus odnowił certyfikat efektywności energetycznej przyznany swojemu centrum danych w Erding (w pobliżu Monachium) przez międzynarodową organizację TÜV SÜD.

Pełna treść najnowszego raportu na temat zrównoważonego rozwoju Amadeus znajduje się na stronie:http://www.amadeus.com/msite/corporate_responsibility/annual_reports/2012/en/home.html?PRESS=356


PR
LA

No posts found