Aktualne zestawienie najlepiej ocenianych aplikacji przydatnych w podróży!

Część osób, które często podróżują na pewno znalazły się w sytuacji, w której zarezerwowane miejsce w hotelu po przyjeździe okazało się zajęte. Co wtedy zrobić? Dach nad głową, nawet w najbardziej odległym miejscu, o każdej porze, pomogą nam znaleźć aplikacje mobilne! Są one łatwo dostępne, praktyczne, intuicyjne, a przede wszystkim skuteczne. Przedstawiamy Ci aktualne zestawienie najlepiej ocenianych przez użytkowników aplikacji przydatnych w podróży!

Aplikacje mobilne doskonale sprawdzą się nie tylko przy poszukiwaniu noclegu, ale już od momentu planowania podróży, przez okres jej trwania a także po powrocie. Pomogą jak najlepiej spakować walizkę, uwzględniając pogodę w miejscu, do którego zmierzamy i czas trwania wyprawy, doradzą najtańszy środek transportu oraz nocleg, wskażą drogę do najciekawszych miejsc i najsmaczniejszych restauracji czy podsumują koszt wyjazdu. Jeśli wybierasz się wkrótce w podróż, koniecznie zapoznaj się z naszym zestawieniem – dzięki przedstawionym w nim aplikacjom Twój wyjazd będzie dopięty na ostatni guzik!

Planowanie podróży

PackPoint travel packing list – darmowa aplikacja, która pomoże spakować się na wyjazd. Podpowie co powinieneś zabrać, biorąc pod uwagę miejsce do którego jedziesz, porę roku, pogodę oraz czas trwania pobytu. Android, iOS.

Wakacyjni Piraci – darmowa aplikacja zawierająca korzystne oferty urlopowe, hotele, loty, wynajem aut czy bilety autobusowe oraz kolejowe międzynarodowych przewoźników. Android, iOS.

Skyscanner – darmowa aplikacja porównująca loty. Pozwala na znalezienie najtańszych lotów w wybrane przez nas miejsce i zarezerwowanie ich z poziomu smartphone czy tableta. Android, iOS.

World Travel Guide by Triposo – darmowa aplikacja offline. Jest to przewodnik działający na całym świecie (Od Włoch po Tajlandię, Wietnam i Kambodżę) – podpowiada co możemy zwiedzić, informuje o lokalnych wydarzeniach czy restauracjach wartych uwagi, biorąc pod uwagę naszą lokalizację oraz pogodę w danym miejscu. Android, iOS.

Foursquare – darmowa aplikacja służąca jako przewodnik po różnych miastach na świecie. Dzięki niemu możemy znaleźć najlepsze miejsce na posiłek, sklepy lub obiekty warte odwiedzenia. Dodatkowo mamy dostęp do 60 milionów recenzji od lokalnych ekspertów. Android, iOS.

Noclegi

Booking.com – darmowa aplikacja umożliwiająca wyszukanie i zarezerwowanie hotelu w korzystnej cenie. Z poziomu aplikacji możesz również anulować rezerwację lub zmienić termin. W bazie znajduje się ponad 750 000 dostępnych obiektów oraz 52 miliony recenzji osób, które już skorzystały z ofert. Android, iOS.

TripAdvisor – darmowa aplikacja działająca również offline, dzięki której znajdziesz hotel, restauracje lub atrakcje w dowolnej lokalizacji. Wybór ułatwi Ci ponad 225 milionów recenzji wystawionych przez innych podróżujących. Android, iOS.

Agoda – darmowa aplikacja, która umożliwia wyszukanie i rezerwację najlepszych hoteli oraz innych obiektów noclegowych na całym świecie. Android, iOS.

Airbnb – darmowa aplikacja, dzięki której znajdziesz odpłatny nocleg u lokalnych gospodarzy w ponad 34 000 miastach na świecie. Poprzez aplikację możesz także zaoferować nocleg u siebie i zarabiać, jak również zarządzać swoją ofertą oraz kontaktować się z gospodarzami i gośćmi. Android, iOS

Hostelworld – darmowa aplikacja poprzez którą zarezerwujesz w atrakcyjnej cenie miejsce w jednym z 33 000 hosteli na całym świecie. Android, iOS.

Couchsurfing Travel App – darmowa aplikacja skupiająca ponad 10 milionów podróżników w 200 000 miast na całym świecie. Dzięki niej możesz zarezerwować nocleg za darmo u lokalnych gospodarzy jak również możesz zaoferować nocleg u siebie innym podróżującym. Android, iOS.

Mapy/dojazdy

Yanosik – darmowa nawigacja, której główną zaletą jest funkcja ostrzegania o kontrolach prędkości, remontach i wypadkach na drodze. Może również służyć jako kamera samochodowa. Android, iOS.

MAPS.ME – dostępna w trybie offline aplikacja oferująca szczegółowe mapy całego świata. W bazie do wyboru są 345 kraje i wyspy. Umożliwia również wyszukanie punktów użyteczności publicznej takich jak: restauracje, stacje benzynowe czy punkty turystyczne. Jest na bieżąco aktualizowana przez użytkowników z całego świata. Android, iOS.

Google Mapy – darmowa aplikacja zawierająca mapy krajów na całym świecie. Google mapy to przede wszystkim nawigacja głosowa dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Ogromną zaletą są bieżące informacje o ruchu drogowym i wypadkach. Pozwala również na wyszukanie informacji o różnych obiektach i prezentuje ich zdjęcia – restauracji, muzeów i innych. Android, iOS.

HERE Maps – nawigacja offline działająca w około 160 krajach. Zawiera również informacje dotyczące transportu publicznego dla ponad 1200 miast oraz wskazówki dojazdu obejmujące rozkłady jazdy i przesiadki. Android, iOS.

Mapa turystyczna – darmowa aplikacja dzięki której zaplanujesz trasę biegnącą po szlakach turystycznych w górach i na pogórzach. Aplikacja wyznacza trasę, wyświetla jej przebieg na mapie, pokazuje jej długość i szacowany czas przejścia oraz wskazuje Twoją lokalizację. Możesz również nagrywać swoje trasy oraz wyszukać informacje o ciekawych miejscach polecanych przez użytkowników w pobliżu Twojej trasy. Android.

Bilkom – mobilny rozkład jazdy pociągów obejmujący wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce jak również wielu przewoźników europejskich. Dostarcza informacji w czasie rzeczywistym o interesujących Cię połączeniach, odjazdach i przyjazdach pociągów i najbliższych stacjach kolejowych. Android, iOS.

ParkMe Parking – darmowa aplikacja wskazująca najbliższe i najtańsze miejsca parkingowe. Działa w ponad 500 miastach na całym świecie. Android, iOS.

Wydarzenia i atrakcje

Arguido przewodnik turystyczny – darmowa aplikacja spełniająca funkcję przewodnika miejskiego. Dzięki niej odnajdziesz znajdujące się w pobliżu punkty turystyczne, restauracje, puby, bankomaty oraz zapoznasz się z opiniami na ich temat. Arquido pozwala również wygenerować dowolną trasę turystyczną i dzielić się trasami z innymi użytkownikami. Przedsiębiorcy mogą także promować swoją działalność poprzez dodanie jej w systemie w formie wirtualnego punktu. Android, iOS.

World Around Me – darmowa aplikacja dedykowana podróżnikom, turystom i mieszkańcom, dostarczająca informacji o tym, co dzieje się i znajduje dookoła miejsca, w którym aktualnie przebywasz. Wskazuje informacje o: restauracjach, bankomatach, muzeach, kinie, parkach, stacjach paliw, przystankach metra itd., aptekach, hotelach, centrach handlowych, kościołach. Android, iOS.

Foodspotting – darmowa aplikacja – wizualny przewodnik miejsc oferujących jedzenie, które warto odwiedzić. Dzięki niej możesz znaleźć nie tylko restauracje, ale także różne typy dań i poznać jak oceniają je inni konsumenci. Android, iOS.

Pozostałe

Meteo – darmowa aplikacja umożliwiająca pobranie prognozy pogody z serwisu meteo.pl dla 35000 miast w Polsce oraz 5000 miast za granicą. Prognoza przedstawiana jest w formie wykresów. Istnieje możliwość dodania własnej miejscowości dzięki geolokalizacji. Android, iOS.

Trip Expense Manager – darmowa aplikacja ułatwiająca zarządzanie kosztami podróży. Umożliwia również podział kosztów na kilka osób a także eksport wydatków do pliku Excela. Android, iOS.

XE Currency – darmowa aplikacja – kalkulator walut aktualizowany w czasie rzeczywistym, który zapamiętuje ostatnio zaktualizowane ceny, gdy jesteś offline. Android, iOS.

Ipolak – darmowa aplikacja przydatna podczas podróży za granicę. Znajdziesz w niej informacje o bezpieczeństwie w kraju, do którego się wybierasz, podstawowe dane o zwyczajach i kulturze, komunikacji lokalnej, przepisach prawnych oraz inne podstawowe wskazówki. Zawiera także informacje oraz kontakt do ambasad Polski za granicą. Android, iOS.

Loecsen – Rozmówki audio – darmowa aplikacja zawierająca podstawowe słowa i zwroty w 40 językach. Po pobraniu plików działa również offline. Ma wbudowany tekst oraz nagrania głosowe. Android, iOS.

Tłumacz na rozmowach – darmowa aplikacja online, która pomaga w tłumaczeniu tekstu na mowę oraz mowy na tekst w 70 językach. Android.

Źródło: EACTIVE

 

 

Polska firma oprowadza niemieckich turystów!
Aplikacja StayForLonger rozwija się bardzo dynamicznie nie tylko w Polsce, ale także poza granicami naszego...