8.Półmaraton Warszawski – poznajmy faworytów

Na starcie staną także młodzi, rokujący zawodnicy z zagranicy, między innymi debiutujący w półmaratonie siedemnastoletni Tsidat Abeje Ayana z Etiopii, podopieczni samego Felixa Limo: Hilda Chepkemoi i Emmanuel Kipkorir Kemboi oraz Luca Kimeli Rotich, który zaledwie kilka dni temu uzyskał znakomity wynik 1:00:14.

Liczba zawodników, którzy wezmą udział w 8 edycji Półmaratonu Warszawskiego przekroczyła już niewiarygodną liczbę 13.000! To wynik imponujący i niemający precedensu w historii polskich biegów ulicznych.

Czy równie imponujące wyniki uzyskają także faworyci tegorocznego biegu? Na starcie stawi się tak silny skład, że głośno liczymy na pobicie rekordów trasy. Do tej pory najlepsze czasy w Warszawie uzyskali: Etiopka Mara Dibaba, która w 2008 roku przebiegła Półmaraton Warszawski w czasie 1:11:24, a wśród mężczyzn – Kenijczyk Sammy Kigen Korir, który w 2011 roku dotarł do mety z czasem 1:01:18.

Na trasie po raz pierwszy w półmaratonie zobaczymy Tsidat Abeje Ayanę, młodzieżowego mistrza Etiopii na dystansie 10 km. Istnieje szansa, że powtórzy on drogę rekordzistki trasy naszej imprezy Mare Dibaby, która kilka lat temu zadebiutowała w Warszawie jako nikomu nieznana biegaczka, a dziś należy do ścisłej światowej czołówki. Na starcie pojawią się także: Richard Rotich (z rekordem życiowym lepszym niż rekord trasy Półmaratonu Warszawskiego), Luka Rotich z Kenii, który biega w tym samym teamie co aktualny rekordzista warszawskiej imprezy Sammy Kigen Korir, a także podopieczny Felixa Limo – Emmanuel Kipkorir Kemboi.

Na trasie nie zabraknie również polskich zawodników: Marcina Chabowskiego z dotychczasowym rekordem w półmaratonie 1:02:26, Pawła Ochala, ostatniego polskiego zwycięzcę Maratonu Warszawskiego, Michała Kaczmarka oraz drugiego przed rokiem Yareda Shegumo – Polaka urodzonego w Etiopii.

Podczas imprezy rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Kobiet. Oznacza to, że na trasie zobaczymy wiele czołowych polskich zawodniczek: Olgę Kalendarovą-Ochal z życiowym rekordem w półmaratonie 1:12:47, Agnieszkę Gortel-Maciuk, która przed rokiem zajęła drugie miejsce, a także debiutującą w półmaratonie Dominikę Nowakowską.

Nie zabraknie również światowej sławy biegaczek z Kenii – Jane Muia (wielokrotnej zwyciężczyni półmaratonów m.in. z Bristolu, Hastings, Nag Pur czy Bath), trenującej pod okiem Felixa Limo Hildy Chepkemoi czy Susy Charmaniak, która zapowiada, że pobiegnie szybciej od rekordu trasy.

Na warszawski start przybędzie także silna reprezentacja z Etiopii: Mahlet Melese (która, jeśli swoją szybkość z bieżni przełoży na dystans, to w Warszawie może stanąć na podium), debiutująca w półmaratonie Asmerawork Bekele Workeba oraz najbardziej utytułowana zawodniczka w stawce – Worknesh Tola Biru, która wygrywała już tak znakomite biegi maratońskie jak Seul czy Lozanna.

Nie zabraknie także znakomitych zawodniczek z Litwy (Zaivile Balciunaite, Rasa Drasdauskaite), Rosji (Nadezhda Trilinskaya), Białorusi (Olha Kravtsova) czy Ukrainy (zwyciężczyni 33. Maratonu Warszawskiego Svetlana Stanko).

Przedstawiamy pełną listę faworytów 8. Półmaratonu Warszawskiego:

 

Faworyci: Mężczyźni


 

Faworyci: Kobiety


 

Zapowiada się wyjątkowe widowisko sportowe i wiele nowych rekordów! 8. Półmaraton Warszawski będzie na pewno niezapomnianym przeżyciem dla samych zawodników, ale też dla wszystkich kibiców!

Więcej informacji dotyczących 8.Półmaratonu Warszawskiego znaleźć można na stronie: www.polmaratonwarszawski.pl

 

***

Fundacja “Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Accreo Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

 

No posts found