6 atrakcji zimą w Szczecinie

Jak spędzić zimowe dni w Szczecinie? Zobacz listę zawierającą 6 ciekawych atrakcji w Szczecinie o tej porze roku!

 


1. Spacer Wałami Chrobrego

Wały Chrobrego to jedno z reprezentacyjnych miejsc w Szczecinie. Ta malownicza trasa biegnie na skarpie wzdłuż Odry i można podziwiać z niej piękne widoki, między innymi na Zamek Książąt Pomorskich, katedrę św. Jakuba i Muzeum Narodowe.

Gdy sypnie śniegiem, Wały Chrobrego zmieniają swoją szatę i zachwycają zimowymi krajobrazami. To doskonałe miejsce na romantyczną przechadzkę lub rodzinny spacer. Najlepiej wybrać się tam po zmroku, gdy cała okolica rozświetla się latarniami.

2. Trasy narciarskie na szczecińskiej Gubałówce

W Szczecinie jak w Zakopanem? To możliwe! Dzięki szczecińskiej Gubałówce można poczuć się jak w górach.

Szczecińska Gubałówka jest kompleksem sportowo-rekreacyjnym położonym na Osowie. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa jest tam kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności, dlatego można dobrać je do swoich umiejętności. Można skorzystać również z toru saneczkowego. Działająca na miejscu wypożyczalnia daje dostęp do niezbędnego sprzętu do szusowania na nartach i snowboardzie.

3. Lodowiska w Szczecinie

Potrafisz już jeździć na łyżwach? A może dopiero chcesz się nauczyć? Szczecińskie lodowiska zapraszają już od listopada!

Zimową porą w mieście można pojeździć na paru lodowiskach, między innymi na szczecińskiej Gubałówce oraz przy Netto Arenie. Na miejscu dostępne są wypożyczalnie, dlatego nie trzeba mieć własnych łyżew. Organizowane są również zajęcia z nauki jazdy na łyżwach dla dzieci i dla dorosłych.

4. Zwiedzanie Podziemnych Tras Szczecina

Zima to również dobry okres, aby zwiedzić wiodące pod Szczecinem Podziemne Trasy. Z pewnością zainteresują one wszystkich miłośników historii i militariów. Dodatkowym plusem jest wyższa temperatura niż na powierzchni!

Jeśli chcesz zobaczyć Podziemne Trasy i inne atrakcje Szczecina oraz szukasz komfortowego noclegu, sprawdź Hotel Dana położony w centrum miasta, w ponadstuletnim budynku z nowoczesnymi wnętrzami oraz kameralną strefą SPA. Rezerwację możesz wykonać na https://www.hoteldana.pl/

5. Wizyta w Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie

Następnym miejscem polecanym w Szczecinie zimą jest Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki. Wizyta w tym muzeum to nie lada gratka dla wszystkich młodszych i starszych miłośników motoryzacji!

W muzeum można zobaczyć wiele cennych zbiorów na tematycznych ekspozycjach. Na odwiedzających czekają motocykle II RP, samochody z PRL-u, w tym pojazdy służby mundurowych, polskie prototypy, mikrosamochody, pojazdy ze Szczecińskiej Fabryki Motocykli, a to jedynie parę propozycji. 

6. Spektakle w szczecińskich teatrach

Zima to również dobry okres, aby odwiedzić teatry w Szczecinie, które zapraszają na spektakle zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Na szczególną uwagę zasługują Teatr Współczesny, Teatr Polski, a także można wybrać się do Teatru Kameralnego czy Teatru Lalek „Pleciuga”. Z aktualnymi repertuarami teatrów w Szczecinie można zapoznać się na ich stronach.

Skutery śnieżne w Zakopanem - atrakcja turystyczna, której nie możesz pominąć
Zakopane, znane jako zimowa stolica Polski, przyciąga turystów z całego świata swoim malowniczym krajobrazem,...