5 sposobów na tanie podróżowanie

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, większość z nas marzy o tym, aby wyrwać się z miasta i wybrać się w podróż swojego życia. Okazuje się, że podróżowanie wcale nie musi być tak drogie, jak nam się to wydaje – prezentujemy 5 sposobów jak spełnić marzenia i nie stracić fortuny. Jeden z nich to zupełna nowość!

Wyszukaj tanie loty

Korzystaj z porównywarek cen lotów. Lot stanowi zazwyczaj najdroższy element budżetu wyprawy. Należy więc śledzić oferty portali, które oferują okazyjne ceny biletów oraz na bieżąco aktualizują informacje na temat promocji linii lotniczych. Warto zapisać się na newsletter, dzięki któremu systematycznie otrzymasz najświeższe informacje o zniżkach.

Wylicytuj podróż marzeń

To zupełnie nowy pomysł na tani urlop. Na platformie gogloob.com można licytować podróże marzeń, podbijając cenę o zaledwie 1 grosz. Tygodniowy pobyt na Majorce dla dwóch osób za 10 zł? Taka spektakularna wygrana padła w maju!

Podróżuj poza sezonem

Szczególnie jeśli zamierzasz zwiedzać, a nie spędzać urlop na plaży, nie warto podróżować w szczycie sezonu. W okresach o mniejszym natężeniu ruchu turystycznego możesz liczyć na atrakcyjne ceny lotów, hoteli czy biletów do muzeów. Przyjemniej jest kontemplować sztukę czy naturalne krajobrazy w mniejszym gronie.

Unikaj kurortów

St. Tropez, Portofino czy Monako to destynacje marzeń. Ale na równie piękne wakacje możesz spędzić w miejscach o mniej szumnych nazwach. Nie nadwyrężysz budżetu nie tylko za hotel, ale także kupisz tańsze pamiątki czy zjesz kolację w dobrej restauracji za uczciwą cenę.

Planuj z dużym wyprzedzeniem

Jeśli zdecydujesz się na konkretną lokalizację z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem możesz liczyć nie tylko na rezerwację pokoju z najlepszym widokiem, ale prawdopodobnie otrzymasz także rabat. Dobrze jest poświęcić także czas na zaplanowanie atrakcji na miejscu np. biletów do muzeów, czy zrobienie rozeznania w temacie zniżek na transport. Wszystko to pozwoli zmieścić się w zaplanowanym budżecie.

Podróże i zdrowie psychiczne, podwójne oblicze turystyki
Zdrowie psychiczne to nieodłączny element naszego ogólnego stanu zdrowia. Jest to stan, w którym czujemy...