15.Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik – zabawy z nauką już 28 maja!

Barwne wybuchy, ekscytujące doświadczenia, zabawy iluzjami, ciekawostki z każdej dziedziny nauki obecnej w codziennym życiu – już niebawem w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego będzie można się przekonać, jak na naszą codzienność wpływają odkrycia naukowe, od tych starożytnych aż po najnowocześniejsze technologie.

Ponad 230 instytucji z całego świata przygotowało efektowne pokazy i doświadczenia, które zainteresują zwiedzających w każdym wieku.

Wśród ponad 1000 pokazów każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Będzie można m.in. zobaczyć pojazdy księżycowe, symulatory zderzeń i dachowania, chemiczne ogrody i wulkany, niebieskie pomidory i jedno z dwóch najstarszych na świecie piór, które ma już 150 milionów lat.

Chętni spróbują swoich sił w pojedynku z robotem w grze logicznej, wywołają małe trzęsienie ziemi, spróbują wzbić się w powietrze za pomocą skrzydeł, zagrają na laserowej harfie, osiągną stan nieważkości w wodzie lub wezmą udział w warsztatach budowania robotów.

Będzie można dowiedzieć się, czy drożdże oddychają, dlaczego koła samochodu przy skręcaniu z jednej strony obracają się szybciej, a z drugiej wolniej, jak naprawdę działa skrzynia biegów, czy można zobaczyć cząstki elementarne albo słyszeć oczami, jak się szyfruje wiadomości, czy wyładowanie elektryczne może wytwarzać muzykę, a także jak można mnożyć za pomocą makaronu.

Dociekliwi sprawdzą, czy można nauczyć śrubokręt latania, jak wystrugać sobie komputer, co matematyka ma wspólnego z wiązaniem krawatów i kostką Bauma, jak można nawigować za pomocą gwiazdozbiorów i czy zawsze 2+2=4.

15. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik odbędzie się w sobotę 28 maja w godz. 11.00-20.00 w Parku Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie (przy ul. Rozbrat).

W dniu imprezy zostanie specjalnie uruchomiona linia autobusowa nr 971, która co 10 minut będzie dowozić wszystkich chętnych z centrum Warszawy (z Ronda Dmowskiego) w kierunku Torwaru. Wstęp na imprezę jest wolny.

Relacje z przebiegu imprezy będą nadawane na antenach radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki oraz Czwórki – Radia z Wizją, a także na portalu internetowym Polskiego Radia.

O Pikniku Naukowym więcej na stronach:

 

 

 

 

 

 


              


Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Celem Pikniku Naukowego jest upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych poprzez ciekawe eksperymenty i doświadczenia – zarówno związane z archeologią czy fizyką niskich temperatur, jak i oparte o najnowsze dokonania współczesnych uczonych.

Piknik Naukowy wzbudził duże zainteresowanie Unii Europejskiej – w 2005 roku został wyróżniony przez Komisję Europejską jako wzorcowy europejski projekt obszaru „Nauka i społeczeństwo”.

W 2011 roku hasłem imprezy jest „Wolność”. Na 40 000 m kw. zaprezentuje się 230 instytucji naukowych edukacyjnych i kulturalnych z Polski i zagranicy.

 

Źródło: PR

Co warto zwiedzić na Mazowszu?
Mazowsze – serce Polski, to kraina niezwykłych kontrastów, gdzie nowoczesność spleciona jest z historią,...
Czym kierować się wybierając apartamenty na doby w Warszawie?
Wybór noclegu nie jest łatwy, tym bardziej, gdy dostępnych opcji jest bardzo wiele. Zawsze warto dokładnie...
Hotel Warszawa centrum ? Apartamenty hotelowe w sercu miasta
Apartament hotelowy zapewnia komfortowy wypoczynek w warunkach zbliżonych do domowych. Goście mają do...
Multimedialna mozaika krajobrazów Polski na TT Warsaw
Jedną z atrakcji 24. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw będzie multimedialna strefa turystyczna...
Targi WorldHotel już jutro!
Już jutro rozpoczną się VI Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013. W dniach...
Hotel od A do Z - wystawcy na Targach WorldHotel 2013
Podczas VI Międzynarodowych Targów Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel 2013, które odbędą się...