12 Poznań Maraton

Poznań Maraton to odbywający się od 11 lat w stolicy Wielkopolski bieg uliczny na dystansie 42,195 km. To lider wśród polskich maratonów, laureat wielu nagród, certyfikatów oraz zwycięzca ogólnopolskiego konkursu „Gminess 2008” w kategorii masowa impreza sportowa.

To też od jedenastu lat Największy Polski Maraton, w światowym rankingu plasuje się na wysokim 77 miejscu. Od lat angażuje się w akcje społeczne (współpracował m.in. z Wielkopolskim Centrum Onkologii, Fundacją Dar Szpiku czy Towarzystwem Ochrony Przyrody Salamandra).

Każda kolejna edycja poznańskiego maratonu przyciąga coraz więcej chętnych i coraz więcej osób zaraża się zdrowym stylem życia promowanym przez jeden z najlepszych biegów ulicznych w naszej części Europy – Poznań Maraton. W sumie w jedenastu edycjach maratonu udział wzięło 23 158 zawodników z 46 państw.

Tegoroczna edycja przyniesie zawodnikom i zawodniczkom kilka sympatycznych niespodzianek; atrakcyjne nagrody, nowa trasa, bogatszy pakiet startowy, to tylko kilka z nich.

Poznański Maraton to nie tylko sam bieg, to też szereg innych atrakcji, jakie każdego roku przygotowują Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – Organizator Imprezy, to m.in. TragiExpo i Pasta Party, które od 2010 roku w nowej lokalizacji – hali widowiskowo – sportowej Arena, biegi towarzyszące: m.in. dla dzieci i młodzieży oraz biegi dla dorosłych na krótszych dystansach. Dodatkowo weekend pełen atrakcji wypełniają m.in konkursy, pokazy, wykłady,
wystawy zdjęć czy występy artystów.

Serdecznie zapr aszamy na dwunastą edycję maratonu, która odbędzie się w niedzielę 16 października br. Start z ul. Abpa. A. Baraniaka o godz 10:00. Informacje i zapisy:
www.marathon.poznan.pl .

Rekordy do pobicia:
Rekord trasy w kat. mężczyzn z 2008 roku – 2:13:45 (Mathew Kosgei, Kenia)
Rekord trasy w kat. kobiet z 2002 roku – 2:35:24 (Uryga Wioletta, Polska)
Rekord frekwencji zawodników kończących maraton – 4018 z 2009 roku

Źródło: http://marathon.poznan.pl/


No posts found