10 rzeczy, które pokochasz na farmach Roter Hahn

Południowy Tyrol to idealne miejsce zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak również osób szukających spokoju i odprężenia. Całodzienne górskie wędrówki, ekscytujące wycieczki konne czy relaksujące wizyty w SPA, to tylko niektóre z całej gamy aktywności, których można doświadczyć, odwiedzając farmy Roter Hahn.


1. Gospodarstwa w Południowym Tyrolu wciąż pozostają niewielkie, a współistnienie w nich wiejskiej kultury z alpejską przyrodą trwa niezmiennie od lat. Na farmach Roter Hahn można zgłębiać historię oraz aktywnie uczestniczyć w farmerskim życiu, nie rezygnując przy tym z wygody, jaką dają starannie odrestaurowane gospodarstwa turystyczne.

2. Roter Hahn daje turystom możliwość wybrania farmy idealnej dla siebie. Do wyboru mamy ponad 1600 farm leżących wysoko w górach, jak również niżej w okolicach miast. Ogromna różnica wysokości powoduje, że obok siebie znajdują się przepiękne krajobrazy, które dzieli wiele stopni szerokości geograficznej. Wyboru gospodarstwa można dokonać również w oparciu o jego odległość od atrakcji typu jezioro czy stok narciarski, a także od centrum miasta bądź najbliższego przystanku autobusowego.


3. Południowy Tyrol to idealne miejsce dla spragnionych aktywnego wypoczynku. Odwiedzając farmy Roter Hahn można skorzystać z oferty mountain bikingu, nordic walkingu czy wspinaczki górskiej. Wiele z gospodarstw leży na oznakowanych szlakach turystycznych, oferuje bezpłatne wypożyczanie sprzętu oraz pakiet zorganizowanych wycieczek z przewodnikiem.

4. Farmy Roter Hahn to także świetny wybór na rodzinne wyjazdy. Wśród pięknej natury dzieci mogą odpoczywać i obcować z udomowionymi wiejskimi zwierzętami. Większość farm jest przystosowana dla najmłodszych turystów i ma przygotowane specjalne atrakcje, place zabaw, baseny i zabawy animacyjne. W tym czasie rodzice mogą poddać się własnym przyjemnościom.

5. Farmy zdrowia to miejsca, w których spróbujemy kąpieli w sianie lub mleku, masażu, maseczek kosmetycznych, kuracji winogronowych czy terapii Kneippa. Gospodarze tych miejsc przekazują tradycyjną wiedzę o roślinach leczniczych, połączoną z wynikami najnowszych badań nad zdrowym stylem życia.

6. Południowy Tyrol to również farmy przyjazne dla alergików. Są one położone w okolicy o niskim stopniu zapylenia i krótkim okresie kwitnienia. Wyposażone w przedmioty z naturalnych i nieprzetworzonych materiałów, z dostępem do czystej wody o bardzo niskiej twardości. We wszystkich z nich obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu.

7. Restauracje i bary to punkt, którego nie można pominąć podczas pobytu na farmach Roter Hahn. Kuchnia Południowego Tyrolu jest bardzo ciekawa ze względu na naleciałości z Włoch oraz Austrii. Tradycyjnym daniem są różnego rodzaju pierogi i knedle, które są dumą tyrolskich farmerów. Jest ich ponad 50 rodzajów, a to tylko kropla w morzu tyrolskich specjałów domowej roboty.

8. Farmy Roter Hahn słyną z tego, że przebywający w nich turyści mogą sami przygotować swoje dania. Farmerzy chętnie angażują gości w produkcję, ponieważ w ten sposób mogą udowodnić swoją rzetelność. Odwiedzając farmy Roter Hahn, mamy niepowtarzalną szansę wyprodukować ser, uwędzić tradycyjny „speck” czy wziąć udział w zbiorach owoców, aby zrobić z nich dżem lub sok.

9. Znawcy win będą zachwyceni winnicami Południowego Tyrolu. Szlachetne trunki, leżakujące beczka przy beczce w starych piwnicach, są świadkami wielowiekowej wiejskiej tradycji. Na własne oczy można zobaczyć, jak wygląda proces wytłaczania czy butelkowania wina, a na koniec dnia minione wrażenia uczcić kieliszkiem wina z domowej winnicy.

10. Na farmach Roter Hahn odnajdą się też miłośnicy kreatywnych form spędzania wolnego czasu. W każdym gospodarstwie można znaleźć wspaniałe propozycje i pomysły prac do samodzielnego wykonania. Formowanie gwiazd ze słomy, rzeźbienie figurek z drewna czy samodzielne wyrabianie ciastoliny to przyjemne zajęcie, zarówno dla małych, jak i dużych. Fantazja ma tutaj nieograniczone pole do popisu.

Tradycyjny wiejski styl życia, żywienie się produktami pochodzącymi z gospodarstwa, autentyczna atmosfera, serdeczne relacje z gospodarzami i bliskość przyrody gwarantują niezapomniane przeżycia wakacyjne. W jakim innym miejscu górskie szlaki zaczynają się tuż za progiem domu, dzieci same mogą zbierać jajka na śniadanie, a dorośli wreszcie znajdują czas dla rodziny? Surowe kryteria doboru i regularne kontrole związku Roter Hahn gwarantują najwyższą jakość i trwały rozwój wiejskiej kultury Południowego Tyrolu – także dla przyszłych pokoleń.

***

Roter Hahn (eng. Red Rooster) – związek ponad 1700 farm agroturystycznych położonych na terenie Włoch, w Południowym Tyrolu. Powstał on w 1999 roku i został założony przez Związek Farmerów Południowego Tyrolu. Początkowo do Roter Hahn mogły przystąpić tylko gospodarstwa oferujące turystom pobyty. Od 2003 roku Związek otworzył się również na farmy zajmujące się gastronomią oraz produkcją ekologicznej żywności wysokiej jakości. Więcej informacji, a także szczegóły dotyczące rezerwacji miejsc w farmach Roter Hahn można dokonywać na stronie internetowej związku: http://www.roterhahn.pl/pl/


No posts found