10 bajkowych jesiennych destynacji turystycznych

Myślisz, że piękną „złotą jesień” mamy tylko u nas? Na świecie jest mnóstwo miejsc, które jesienią przybierają tak cudowne  barwy, że będąc w nich ma się wrażenie pobytu w bajkowym świecie. Skyscanner prezentuje 10 z nich.

Kiedy na północnej półkuli drzewa zmieniają ulistnienie z zielonego na żółte, pomarańczowe i czerwone tłumy fotografów i wielbicieli przyrody ruszają w góry, do lasów i parków, aby nasycić oczy tym niesamowitym zjawiskiem i zachować na dłużej obrazy mieniącego się kolorami świata. Nie wspominając o przyjemności, jaką dają niższe posezonowe ceny i brak letnich tłumów.

Tatry, Polska

Mimo, że „cudze chwalimy”, „nasze” polecamy także. Góry to najbardziej popularny kierunek jesiennych wycieczek, kiedy lesiste stoki i górskie łąki eksplodują ciepłymi kolorami. Zakopane jest najlepszą bazą wypadową w góry, a dzięki uruchomionemu połączeniu lotniczemu z wybrzeża do Krakowa, można dostać się w Tatry z drugiego końca Polski w ciągu zaledwie kilku godzin. Znajdź tanie loty do Krakowa.

slovenia.bled.JPGBled, Słowenia

Jeśli krystalicznie czyste jezioro otoczone lesistymi zboczami gór, z wysepką pośrodku i stojącym na na niej bajkowym kościółkiem, nie będzie dostatecznie malownicze podczas jesiennej podróży do Bled, znajdziesz tam również  strumienie lodowców odbijające refleksy płomiennej czerwieni jesiennych drzew. Nie ma nic piękniejszego niż widoki na zbocza górskie podczas romantycznej wycieczki we dwoje, na łodzi, którą wynająć można za niewielkie pieniądze. Znajdź tanie loty do Lublany.

Dolina rzeki Lot, Francja

Dolina rzeki Lot pokryta sadami i żółtolistnymi winnicami, poprzecinana ścieżkami spacerowymi, rowerowymi i konnymi jest idealnym miejscem na długie piesze wycieczki. Bogata fauna i nieskażony region sprawia, że jest to znakomita jesienna odskocznia od codziennego zabiegania. Znajdź tanie loty do Tuluzy

Samedan, Szwajcaria

Jesień w szwajcarskich Alpach jest wspaniałym przeżyciem, tłumy wakacyjnych turystów znikły, wielbicieli białego szaleństwa jeszcze nie ma, a góry tchną spokojem. Powietrze jest rześkie a drzewa przybrane w najbardziej fantastyczne barwy od żółci przez czerwień do brązu. Miasto oferuje liczne atrakcje dla wielbicieli wędrówek: od krótkich kilkugodzinnych wycieczek do kilkudniowych wypraw, podczas których można podziwiać okoliczne wzgórza w imponującej gamę kolorów. Znajdź tanie loty do Genewy.

bruge.fall.JPGBrugia, Belgia

Nie tylko drzewa jesienią przybierają fantastyczne barwy. W Brugii, jednym z najbardziej atrakcyjnych miast Europy, budynki pokryte dzikim winem tworzą wspaniałe plamy mocnych nasyconych kolorów. Spacerując wzdłuż kanałów, lub płynąc łodzią można podziwiać najlepsze widoki Brugii. Znajdź tanie loty do Brukseli.

Wyspa Księcia Edwarda, Kanada

Klimat Wyspy Księcia Edwarda położonej na wschodnim wybrzeżu Kanady, pozwala na bardzo długi okres utrzymywania się jesiennych przebarwień liści. Jesienią, kiedy tłumy letnich turystów wracają do siebie, wyspa odzyskuje spokój, a odwiedzający ją goście mogą pojeździć na rowerach czy też konno lub powędrować po cichych, niezatłoczonych ścieżkach prowadzących przez kolorowe lasy. Odwiedź festiwal smaku Fall Flavours koło Charlottetown, kanadyjskie dożynki, na których można spróbować  najlepszych dań i win tej najmniejszej prowincji Kanady. Znajdź tanie loty do Charlottetown.

Wyspa Vancouver, Kanada

Jeszcze jedno polecane miejsce w Kanadzie, ale tym razem po przeciwległej stronie kraju. Warto zatrzymać się w jednej z wielu winnic w południowo-wschodniej części wyspy, kiedy po zbiorach winne wzgórza pokryte są płomiennymi barwami. Lub odwiedź stolicę Kolumbii Brytyjskiej, Victorię, i bądź świadkiem jak słynne ogrody Butchart Gardens przybierają jesienne ubarwienie. Jeśli szukasz dzikiej przyrody wybierz się na wycieczkę do parku krajobrazowego Strathona Provincial Park położonego w środkowej części wyspy. Znajdź tanie loty do Victorii.

North Shore, Minnesota, Stany Zjednoczone

Region North Shore, leżący na północnym wschodzie kraju, razem z Wielkimi Jeziorami przyciąga turystów o każdej porze roku, jednak najpiękniej jest tutaj jesienią. Widok płomiennych kolorów drzew w zestawieniu z głębokim atramentowym błękitem jeziora jest ucztą dla oczu, a w połączeniu z rześkim północnym powietrzem jest to prawdziwie jesienna destynacja. Znajdź tanie loty do Minnesoty.

Wyżyny Arizony, Stany Zjednoczone

Myślisz Arizona i przed oczami masz obrazy pustyni, kaniony i kaktusy, ale są tu także obszary wyżynne pokryte lasami liściastymi, które jesienią, kiedy temparatury zaczynają spadać, cudnie się przebarwiają. Najlepsze jesienne zdjęcia można zrobić na wyżynach wokoł miasta Flagstaff, w górach White Mountains, znajdujących się na wschodzie stanu i w mieście Superior, gdzie znajdziesz znane Arboretum Boyce Thompson, a także w pobliskich górach Pinal Mountains. Znajdź tanie loty do Arizony.

maine.fall.JPGMaine, Stany Zjednoczone

Nowa Anglia jest jednym z najchętniej odwiedzanych jesienią regionów USA, ze względu na przepiękne o tej porze roku ulistnienie drzew. W Maine większość pogórkowatych a czasami górzystych terenów pokrytych jest gęstymi lasami. Cały stan jesienią jest piękny, ale niektóre miejsca są wyjątkowo cudne, jak zachodnie tereny podgórskie z ich staroświeckim urokiem czy wybrzeże atlantyckie i Park Narodowy Acadia, który słynie z dzikiej przyrody, pięknych wybrzeży i latarni morskich. Znajdź tanie loty do Maine.

Źródło: Skyscanner

Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Wakacje All Inclusive LATO 2024 - Dlaczego warto zarezerwować już teraz?
Wakacje First Deal czy Last Minute? Planowanie wymarzonych wakacji to czasem wyjątkowe wyzwanie. Szukając...
Jak wybrać odpowiednią pojemność plecaka turystycznego?
Podróżowanie to pasja, która pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane...
Podróż do Tajlandii - internet mobilny na wyjazd
Podróż do Tajlandii – internet mobilny na wyjazd Podróżowanie do egzotycznych zakątków takich...
Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Jak dojechać do Kwidzyna z Gdańskiego lotniska?
Witaj w sercu północnej Polski, w Gdańsku – mieście o bogatej historii, malowniczych uliczkach i otwartym...